"Mój przyjaciel Photon" to program edukacyjny, którego adresatem są dzieci w wieku przedszkolnym. Celem programu jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat, wsparcie nauczycieli w procesie nauczania tak aby bez lęku i obaw mogli włączać elementy programowania do zajęć dydaktycznych niezależnie od realizowanych aktualnie treści, wplatać programowanie w edukację matematyczną, językową, społeczną.

Korzyści w odniesieniu do dzieci:

• Po pierwsze: dziecięcy mózg uczy się najszybciej;
  • Po drugie: dzieci nie mają tremy przed poznawaniem nowych dziedzin;
  • Po trzecie: cyfrowa rzeczywistość jest dla dzieci codziennością;
  • Po czwarte: dzieci chcą być kreatywne;
  • Po piąte: warto nauczyć dzieci działania według logiki;
  • Po szóste: dla nastolatków i dzieci programowanie może stać się prawdziwą pasją;
  • Po siódme: robotyka i kodowanie to zawody z przyszłością;
  • Po ósme: mistrzowie zaczynali w dzieciństwie;
  • Po dziewiąte: wybór zabawek i programów do nauki programowania jest ogromny

Dzięki robotowi Photon zajęcia z programowania dla dzieci nauczyciel będzie mógł realizować już w grupie 3-latków. Kluczową kwestią tych zajęć będzie doskonała zabawa i motywacja. Maluchy poznają zatem - zamiast zwykłego języka programowania - proste ikony oraz fiszki z obrazkami, które będą łączyć na zasadzie przesuwania kształtów po ekranie.

Niezbędny będzie tu oczywiście tablet, na którym nauczyciel zainstaluje aplikację do zdalnego kontaktu z robotem. Robot Photon będzie łączył się z tabletem, właśnie za pośrednictwem aplikacji oraz łącza bluetooth. Interaktywne roboty dla najmłodszych nastawione są nie tylko na opanowywanie podstawowych zależności przyczynowo - skutkowych między prostym "programem", a działaniem zabawki.

Maluchy będą także wchodzić w interakcję z robotem - wydawać mu polecenia głosowe, uczyć go rozpoznawania twarzy i reakcji na gesty.

Zajęcia :)