Głównym celem programu jest utrwalanie dobrych nawyków żywieniowych oraz świadome wybieranie przez dzieci zdrowych produktów. Sposób żywienia dzieci wpływa na ich rozwój fizyczny, intelektualny oraz na zdolność uczenia się.

"Kuchenkowo" to cykl zajęć, w czasie których dzieci mają możliwość przygotowania różnych smakowitości. Realizując te zajęcia, przedszkolaki usprawniają się manualnie, nabywają nowe doświadczenia i doskonalą czynności związane z samoobsługą. Dzięki zajęciom kulinarnym dziecko uczy się rozpoznawania smaków, właściwego zachowania przy stole, posługiwania sztućcami, dbałości o porządek.

Zajęcia składać się będą z trzech części:

• Wstępna - przedstawienie tematu zajęć, poznanie produktów, objaśnienie sposobu wykonania zadania.
  • Działania dzieci pod nadzorem nauczyciela i przy jego pomocy.
  • Degustacja przygotowanego dania i porządkowanie sali.

Kuchenkowo - tematyka zajęć

wrzesień - ciasto marchewkowe

październik - surówka z marchwi i jabłka

listopad - wesołe kanapki