HARMONOGRAM AUDYCJI UMUZYKALNIAJĄCYCH DLA DZIECI POD PATRONATEM FILHARMONII KOSZALIŃSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2023/24
Audycje odbywały się będą raz w miesiącu -  poniedziałek  godz. 12:35

16.10.2023 r.

"GAMA - NIEZWYKŁA DAMA" - (puzon, skrzypce, altówka).

Zabawna historia Gamy i Pana Zbigniewa. Na podstawie gamy dzieci nauczą się tworzenia melodii.

06.11.2023 r.

"MUZYCZNE PODRÓŻE SMOKA PIANOLI" - (metalofon, instrumenty klawiszowe).

Umuzykalniony smok Pianola podróżując po świecie poznaje muzykę hiszpańską, francuską, włoską, węgierską. W końcu zaprzyjaźnia się ze smokiem wawelskim.

11.12.2023 r.

"Z GITARĄ PRZEZ ŚWIAT" - (gitara klasyczna, elektryczna, ukulele).

Gitara - instrument o niezwykłych możliwościach. Klasyczne, elektryczne czy basowe wyczarowują niezwykłe efekty.

29.01.2024 r.

"OBRAZY DŹWIĘKIEM MALOWANE" - (instrumenty perkusyjne, piano).

Bębenek baskijski, tam- tamy i marakasy, to tylko kilka z kilkudziesięciu instrumentów perkusyjnych, które wyczarują obrazy dźwiękiem malowane.

19.02.2024 r.

"BURCZYBAS I INNE INSTRUMENTY LUDOWE " - (burczybas, diabelskie skrzypce, piano).

To i owo na ludowo, poprzez przypomnienie zapomnianych instrumentów ludowych sięgamy tradycji Polskiego Folku Narodowego.

25.03.2024 r.

"KWIATKI Z KWIATECZKOWA" - (akordeon, flet, obój).

To pełna piosenek bajka o kwiatkach z morałem dobrego wychowania, połączona z prezentacją instrumentów: flet, obój i akordeon.

15.04.2024 r.

"MUZYKA ZAMKNIĘTA W KROPCE" - (instrumenty perkusyjne, syntezator).

Mała kropka to początek podróży muzycznej. Może być mała, wielka, toczyć się, skakać. Poznamy różne formy muzyczne.

17.06.2024 r.

"W KRAINIE KOLOROWYCH BRZMIEŃ" - (altówka, skrzypce, tuba).

W muzycznej krainie panowały zgoda i porządek. Pewnego dnia wkradły się tam fałszywe nuty. Na szczęście za pomocą pięknych melodii i zabawy udało się wszystko naprawić.