Drodzy rodzice! Podążając za nowoczesnymi trendami i metodami pojawiającymi się w pedagogice, nasze przedszkole od września 2021 r. zaczęło realizować , przy wsparciu Akademii Pozytywnego Rozwoju prowadzonej przez Wojciecha Jabłońskiego, założenia Pozytywnej Dyscypliny.

Cóż to takiego? To klasyczna metoda wychowawcza, rozpowszechniona przez austriackiego psychoterapeutę Alfreda Adlera, który uważał, że wszyscy ludzie mają jedno pragnienie: chcą czuć, że przynależą i że są ważni. Została stworzona, aby kształcić młodych ludzi do bycia odpowiedzialnymi, pełnymi szacunku i zaradności.

Akademia Pozytywnego Rozwoju

Metoda w odniesieniu do dzieci ma pomagać rodzicom:

  1. zrozumieć swoje dzieci;
  2. wspierać ich naturalny potencjał;
  3. wychowywać je na mądrych, pewnych siebie, odpowiedzialnych i wrażliwych dorosłych;

SKUPECZNIE radzić sobie z codziennymi czynnościami, takimi jak: ubieranie się, wychodzenie z domu, sprzątanie, mycie itp. ;

Metoda ta pomaga dzieciom poczuć, że są ważne w rodzinie i społeczeństwie. Jest metodą pełną szacunku: twardą dla problemu i jednocześnie miękką dla osoby. Jest skuteczna długofalowo, bierze pod uwagę to co dziecko myśl, czuje i jakie podejmuje decyzje o sobie samym i swoim świecie. Uczy szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy oraz umiejętności bycia pożytecznym w domu i przedszkolu. Zaprasza dzieci do odkrywania, jak bardzo są zdolne i kompetentne.

Pozytywna Dyscyplina dostarcza rodzicom gotowych narzędzi i technik do pracy nad sobą i do pracy z dzieckiem, bez używania kar i nagród.

Chcąc zachęcić i zapoznać Państwa z tą metodą zapraszamy bardzo serdecznie na webinar prowadzony przez Wojciecha Jabłońskiego Certyfikowanego Edukatora Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców oraz Certyfikowanego Edukatora Pozytywnej Dyscypliny w Klasie, twórcy Akademii Pozytywnego Rozwoju.

Webinar odbędzie się 26.10.21 o godz. 20.00. W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć na zamieszczony na stronie internetowej lub FB link. Bardzo serdecznie zapraszamy.